Selery korzeniowe od Novisem

Selery korzeniowe od Novisem

Wybór odmiany selera korzeniowego powinien być uwarunkowany przeznaczeniem surowca. Cechy odmianowe to ważna zmienna dla plantatorów przed którymi coraz większe wymagania pod względem jakości dostarczanego produktu.

Alpha – seler do wczesnych nasadzeń

Alpha to seler korzeniowy o bardzo dużej tolerancji na jarowizacje. Odmiana jest przeznaczona do najwcześniejszych nasadzeń. W tym sezonie bardzo dobrze radziła sobie podczas wiosennych chłodów. Wzniesiony, ciemnozielony liść sprawia, że odmiana ta może być przeznaczona na pęczki. Rekomendujemy tą odmianę z przeznaczeniem na świeży rynek, natomiast przy późniejszych nasadzeniach poradzi sobie z przeznaczeniem na przechowywanie.


Calgary F1 – seler o uniwersalnym przeznaczeniu

Calgary F1 bardzo dobrze sprawdza się w przeznaczeniu na świeży rynek, przemysł oraz przechowywanie. W zależności od ilości roślin umieszczonych na plantacji determinujemy przeznaczenie tej odmiany. W obsadzie 50 tysięcy roślin na hektar uzyskamy duże zgubienia powyżej 2 kg idealne pod przemysł. Biały miąższ i brak tendencji do tworzenia pustych przestrzeni będzie dodatkowym atutem jakościowym. Okrągły kształt wpłynie na mniej uszkodzeń mechanicznych. System korzeniowy umieszczony na spodzie zgrubienia przyczyni się do szybszej i łatwiejszej obróbki. W obsadzie 70 tyś/ha otrzymamy kilogramowe zgrubienia wpasowujące się w standardy świeżego rynku. Calgary F1 bardzo dobrze sprawdzi się w przechowalni, zbity miąższ i okrągły kształt dobrze wpływają na zdolności przechowalnicze. Zalecany do wysadzeń na miejsce stałe po 15 maja.


Seler do przemysłu? Boston F1

Boston F1 jest nową odmianą stworzoną z myślą o przemyśle. Od kolejnego sezonu ruszamy ze sprzedażą nasion mieszańcowej odmiany selera Boston. Odmiana o bardzo szybkim tempie wzrostu, tworząca bardzo duże zgrubienia korzeniowe. Odmiana Boston jest odpowiedzią na zapotrzebowanie przemysłu pod kątem zbitych, dużych zgrubień korzeniowych o białym kolorze miąższu, bez tendencji do tworzenia pustych przestrzeni.