Wczesne kapusty od  NONGWOO BIO

Wczesne kapusty od NONGWOO BIO

Ten sezon pokazał, że uprawa wczesnej kapusty była opłacalna. Kapusta w rozmiarze "marketowym" (1-1,5 kg) uprawiana pod włókniną bardzo szybko znajdowała nabywców. W naszym portfolio są dwie  wczesne odmiany kapust z oferty NongWoo Bio. 

Dla plantatorów którzy chcą podczas jednego sezonu zebrać plon dwa razy, uprawa wczesnej kapusty wydaję się dobrym rozwiązaniem. W tym roku warunki były trudne ponieważ z uwagi na zimną wiosnę wegetacja została opóźniona. Po zbiorach problematyczne były zabiegi agrotechniczne poprzez nadmierne opady deszczu. Abstrahując od niedogodności zarówno kapusta, jak i marchew wysiewana po kapuście znalazły się na półkach marketów.

Bardzo wczesna kapusta Baggins F1

Kapusta Baggins F1 to najwcześniejsza odmiana z naszego portfolio o okresie wegetacji 45-55 dni. Kapusta tworzy bardzo ładną, okrągłą główkę, o masie 1-1,5 kg, osadzoną na wysokiej ‘nodze’. Przeznaczona jest do uprawy pod włókniną oraz pod wysokie i niskie osłony. Zalecana obsada to: 35-55 tyś./ha. Odmiana Baggins posiada bardzo dobra strukturę wewnętrzną oraz krótki głąb.


Uniwersalna kapusta Gaja F1

Kapusta Gaja F1 to odmiana wczesna o okresie wegetacji 60-65 dni. Tworzy bardzo ładne, duże, okrągłe główki, osadzone na wysokiej ‘nodze’ o ciemno zielonych liściach i masie 1,5-2,5 kg. Odmiana Gaja F1 jest uznana przez plantatorów dzięki swojej uniwersalności, ponieważ można ją uprawiać jako poplon. Przy tej odmianie można wydłużyć okno zbiorcze i pozwolić dorosnąć kapuście do większych rozmiarów bez obaw o pękanie. Zalecana do nasadzeń pod włókninę, oraz bez osłon w otwarty grunt. Zalecana obsada: pod osłony: 45-55 tyś/ha, w otwartym gruncie: 40-50 tyś/ha.